Първенството 1938/39 г. било последното, в което двата тима си оспорвали градската титла. На полусезона „Ботев“ заел първото място, а „Парчевич“ го следвал на само две точки.

Прекият им сблъсък от пролетния полусезон сякаш щял да бъде решаващ. Той се състоял на 29 май 1939 г.:

Днес за първенството се игра само един мач, Парчевич-Ботев. Макар че ботевци откриха във втората минута, Парчевич веднага се наложи, изравни и до края на полувремето водеше с 2:1.

Играта бе напълно в ръцете на парчевци, които наложиха пълно дезорганизиране в тима на Ботев. Най-добър от Парчевич бе Ив. Бадатлийски. С днешната си загуба, Ботев губи всякакъв шанс за първо място. То ще се оспорва от Шипка, Левски и, може би, Парчевич.”

(„Спорт“).

Тази прогноза се оказала правдива спрямо тима на „Парчевич“. В следващите си срещи за градско първенство той се показал в блестяща форма – преодолявайки последователно „Шипка” (3:2) и „Сокол” (5:1).

С този устремен порив червено-белите за трети път стъпили на пловдивския футболен връх.

Страници: 1 2 3 4