Както вече стана въпрос, в предната публикация посветена на деветдесет годишнината на клуба ни, в този период Локомотив Пловдив се класира на два пъти на финал за КСА.

На 12 юни 1982 г. в Плевен „Локомотив” Пловдив с треньор Атанас Ангелов спори за държавната купа със своя съименник от София. В редовното време резултатът е равен 1:1, а в продълженията “черно-белите” правят невероятни пропуски, за да се стигне минути преди края, когато столичани печелят победата. Сякаш историята от 1960-та се повтаряла. Пак в “Б” група, пак на финал, пак срещу софийски противник от елитната група, пак равностойна игра, пак равенство в редовното време и пак загуба в последните минути на продълженията! За пореден (6-ти) път се разминаваме с това отличие. Но само временно…

През есента на 1982-ра година в редиците ни, след близо две годишен престои в гръцкия АЕК се завръща Христо Бонев!

Прави, от ляво – на дясно: Стефан Стайков, Иван Маринов, Петко Станков, Емил Илиев, Пламен Николов, Едуард Ераносян; клекнали: Христо Сотиров, Николай Курбанов, Христо Бонев, Трингов, Илия Анчев.